I RODITELJE

Natjecanja
NAŠI ROLERI PONOVNO USPJEŠNI
Administrator / datum: 30. 5. 2017. 13:39

14.5.2017. - DANAS SMO VOZILI PRVENSTVO HRVATSKE U BRZINSKOM ROLANJU NA KARTING CENTRU U ŠPANSKOM  I OSVOJILI:

Administrator / datum: 3. 10. 2016. 14:01

2.10.2016. vozili smo 2. kolo Zagrebačke rolerske lige… istina da smo pokisli, ali i postigli dobar rezultat smiley:

Administrator / datum: 14. 6. 2016. 13:09

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno, 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Više informacija o sudionicima iz naše škole pogledajte pod opširnije.

• Rea (8.b) – ENGLESKI JEZIK
  • Larissa (5.b) - LIDRANO, novinarski rad (intervju)
  • Lovro (8.c) - BIOLOGIJA
  • Marko (8.a) - TEHNIČKA KULTURA

Plasman na državno natjecanje iz engleskog jezika ostvarila je LUCIJA (8.b) te osvojila 5. mjesto!

Čestitke učenicima i njihovim mentorima! yes

[OPŠIRNIJE]

Natjecanje ENGLISH IN ACTION
Administrator / datum: 13. 5. 2016. 12:19

U travnju ove školske godine naši su učenici sudjelovali na natjecanju „English in action“. Cilj ovog natjecanja je promicati interes mladih za vježbanje i korištenje engleskog jezika kako bi se izrazili i kako bi opisali svijet koji ih okružuje. Naglasak natjecanja je na upotrebi jezika, a ne na teoriji, stoga i nosi ime ‘Engleski u akciji’.

U kategoriji Uvjerljivo govorenje (Persuasive speaking) naša učenica 8. razreda, Rea J., osvojila je prvo mjesto! Radi se o kategoriji u kojoj se učenik natječe s drugim učenikom iz druge škole na način da zajedno predstave svoje mišljenje o određenom pitanju nakon 10 minuta pripreme. Svaki par treba pripremiti uvodne govore i odgovore na argumente drugog para. Ključ uspjeha je dobro surađivati s partnerom i predstaviti uvjerljive argumente na dobrom engleskom.

U kategoriji Filmska priča (Film story) sudjelovali su naši osmaši Lovro, Petra, Dora i Krešimir s video uratkom pod naslovom Pressure. Ključ uspjeha je kreativna i zanimljiva priča, a njihov film možete pogledati na linku:

U kategoriji Dramski izazov (Drama challenge) sudjelovali su učenici 8.razreda Matea, Klaudija, Karla i Antonio sa zanimljivom dramskom izvedbom pod nazivom Teamwork.

Čestitke našim učenicima i njihovim mentorima na dobrim rezultatima! yes

[OPŠIRNIJE]

NATJECANJE IZ MATEMATIKE "LUCKO"
Administrator / datum: 25. 1. 2016. 12:37

U subotu 23. siječnja u Gimnaziji Lucijana Vranjanina održano je 7. ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola – „Lucko“.

Ove se godine natjecalo 109. ekipa, većinom s područja Zagreba, no bilo je ekipa i iz ostalih dijelova Hrvatske.

Naša je škola sudjelovala s tri ekipe.

Ekipa Tesline žarulje (Lovro K. i Lucija J. iz 8. te Matko I. i Karlo M. iz 7. r.) zauzela je odlično 24. mjesto, ekipa Mozgići (Rea J. i Julian V. iz 8. te Ivan P. i Vilim A. iz 7. r.) bila je 72, a ekipa Teslići (Petra S. i Marko K. iz 8. te Marko E. i Marko H. iz 7. r.) bila je 82.

Čestitamo! yes

[OPŠIRNIJE]

OSVOJENO 1. MJESTO NAŠIH ROLERA
Administrator / datum: 19. 6. 2015. 10:07

U subotu, 15.6.2015. vozila se završnica Zagrebačke rolerske lige i s ponosom javljamo da su naši roleri u ukupnom poretku osvojili 1. mjesto sa osvojenih 312 bodova. Detaljnije rezultate pogledajte pod opširnije.

Čestitke mladim rolerima i njihovoj trenirici, prof. Roščić!

[OPŠIRNIJE]

Administrator / datum: 13. 5. 2015. 15:50

26.4.2015. - Ove smo nedjelje proveli lijepo i aktivno prijepodne na Karting centru Špansko vozeći međunarodnu utrku Zagrebačke rolerske lige i osvojili poneku medalju, a sve pogledajte u privitku.

[OPŠIRNIJE]

ATLETIKA - Prvenstvo grada Zagreba za djevojčice 7.-8. razreda OŠ
Administrator / datum: 20. 4. 2015. 15:15

Natjecanje je održano u dva kola na SP Mladost, Jarunska 5. I. kolo je održano 7. listopada 2014. godine, a II. kolo 16. travnja 2015. g.

U natjecanju je sudjelovala 31 škola s 393 djevojčice i ostvareno je 59 ekipnih nastupa. Čestitamo na ostvarenim rezultatima!

Popis učenika koji su sudjelovali te nekoliko fotografija pogledajte pod opširnije.

[OPŠIRNIJE]

Naše rukometašice osvojile 1. mjesto na Prvenstvu Grada Zagreba
Administrator / datum: 23. 3. 2015. 08:48

20.3.2015. - Rukometašice OŠ Nikole Tesle, inače učenice 7. i 8. razreda, osvojile su 1. mjesto na Prvenstvu Grada Zagreba u rukometu.... ČESTITAMO I SRETNO NA DRŽAVNOM PRVENSTVU!!!!

[OPŠIRNIJE]

6. EKIPNO MATEMATIČKO NATJECANJE "LUCKO"
Administrator / datum: 30. 1. 2015. 08:21

U subotu, 24. siječnja 2015., u Gimnaziji Lucijana Vranjanina održano je 6. ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola – „Lucko“.

Ove je godine natjecanju pristupio rekordan broj učenika i škola, sudjelovalo je više od 400 učenika iz pedesetak osnovnih škola.

Naša je škola sudjelovala s dvije ekipe. Ekipa Tesla1 (Vedran i Antonio iz 8. te Petra i Robert iz 7. r.) zauzela je 62. mjesto, a ekipa Tesla2 (Karlo i Tomislav iz 8. te Rea i Lucija iz 7. r.) bila je 96.

Čestitamo! smiley

[OPŠIRNIJE]

MEĐURAZREDNA SPORTSKA NATJECANJA
Administrator / datum: 19. 11. 2014. 17:55

19.11.2014. - Danas su u našoj školi započela međurazredna sportska natjecanja u organizaciji profesorice tjelesne i zdravstvene kulture Nives Šprajc. Dječaci su se natjecali u nogometu, a u uzavreloj atmosferi pobjedu su odnijeli 8.a i 7.b razred.

[OPŠIRNIJE]

REZULTATI NAŠIH UČENIKA NA NATJECANJIMA U ŠK.GOD. 2013./2014.
Administrator / datum: 10. 6. 2014. 08:23

I ove školske godine naši su učenici ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima iz znanja i sporta, među kojima izdvajamo:

• plasman na državno natjecanje iz hrvatskog jezika - Ana Kavran, 7.b, mentor: Mirjana Miljković, prof.
  • plasman na državno natjecanje iz kemije - Vedran Radanović, 7.b, mentor: Suzana Kovač, prof.
  • natječaj za izbor najbolje fotografije na državnoj razini - osvojeno 1. mjesto - Klaudija Pulek, 6.a, mentor: Ivana Bezjak, prof.
  • plasman na državno natjecanje u rukometu (ž) te osvojeno 5. mjesto: Lara Suvajac, Dora Mikošević, Bruna Budan, Petra Budan, Lucija Dalić, Ana Petrinec, Ines Petković, Lana Vrdoljak, Paula Adamić; trener: Radmila Lalić
  • plasman na državno natjecanje iz prve pomoći te osvojeno 5.mjesto: učenice 7.razreda - Anamarija Filković, Ana Kavran, Mirta Prlić Hadžiselimović, Matija Kardoš, Ema Štefanić i Nina Štorić; mentor: Antonio Mucko, prof.

ČESTITKE SVIMA!

[OPŠIRNIJE]

PRVENSTVO ZAGREBAČKIH JUDO ŠKOLA
Administrator / datum: 26. 5. 2014. 17:24

17.5.2014. - Na 8. prvenstvu zagrebačkih judo škola održanom u sportskoj dvorani 1. OŠ Dugave u Zagrebu, u konkurenciji 269 natjecatelja, učenici naše škole postigli su zavidne rezultate.

ČESTITAMO!

Rezultate pogledajte pod opširnije.

[OPŠIRNIJE]

MINI MATEMATIČKA LIGA
Administrator / datum: 27. 5. 2014. 10:01

Ove školske godine po drugi se put održava ligaško matematičko natjecanje učenika 6. razreda iz triju škola: OŠ Voltino, OŠ Prečko i OŠ Nikole Tesle .

Organizatorice natjecanja su profesorice Gordana Gojmerac Dekanić,  Anđela Pavić-Mišura i Željka Merc Filipaj .

Natjecanje se odvija na dvije razine - individualna i ekipna.

[OPŠIRNIJE]

1. MJESTO FOTO GRUPE
Administrator / datum: 27. 5. 2014. 09:59

S veseljem i ponosom vas obavještavamo kako je naša učenica Klaudija P. (6.a), pod mentorstvom prof. Ivane Bezjak, osvojila 1. mjesto na natječaju za digitalnu fotografiju na temu EMOCIJE, u konkurenciji 31 škole i između više od 150 fotografija, na državnoj razini. Čestitke!