> Projekti

PROJEKTI KOJI SE PLANIRAJU U ŠK.GOD. 2016./2017.

Autor: Administrator , 1. 10. 2016.

Pod opširnije možete pronaći popis projekata koji se planiraju ove školske godine, a isti su detaljnjije razrađeni u ŠKOLSKOM KURIKULUMU.

Osim redovne i izborne nastave škola već godinama osmišljava i provodi projekte za unapređivanje odgoja i obrazovanja.

• Mali knjižničari- za učenike 2.ac i 2.bc produženog boravka. Cilj je potaknuti učenike na čitanje, snalaženje u Gradskoj knjižnici Prečko, druženje s ilustratorima i književnicima, sudjelovanje u prigodnim radionicama.
  • eTwinning- za učenike 1.abc i 6. i 8. razreda. Osnovni cilj je upoznavanje drugih škola.
  • „Prvoškolski vrtuljak“- Ostvarivanje međusobne suradnje izvršavanjem dogovorenih zadataka učenika 1. razreda  u skladu s nastavnim planom i programom. Različitim  mjesečnim aktivnostima učenici će moći razvijati socijalne vještine, samostalnost, međusobno uvažavanje, prihvaćanje različitosti.Za učenike 6. i 8. razreda projekt je u izradi.
  • Najdraža knjiga- za učenike 3.ab i 3.ac produženog boravka. Cilj je poticati učenike na čitanje raznih književnih djela u cilju razvijanja čitalačke kulture, ljubavi spram pisane riječi i razvoja kritičkog mišljenja.
  • Noć knjige - „Hrvatske i makedonske narodne bajke“ za učenike 6. i 7. razreda i one koji uče makedonski jezik. Cilj ovog projekta je upoznati narodno blago hrvatskog i makedonskog naroda, osposobiti učenike za siguran javni nastup i vještinu pripovijedanja.
  • Mjesec hrvatskog jezika- za učenike 6. i 7. razreda. Učenici će osvijestiti važnost čuvanja i njegovanja hrvatskog jezika.
  •  „Sportom do zdravlja“ - 1.-4. razreda. Prepoznati važnost sporta za zdravlje tijela  kroz obilježavanje važnijih sportskih dana kroz školsku godinu.
  •  „Snima se“- projekt za učenike 6.c razreda u okviru kojeg će se učenici osposobiti za aktivno sudjelovanje u procesu nastanka filma kao i  razvijanje njihovih suradničkih vještina.
  • Aktivnosti petkom u PB-u
    • Malo kazalište – za učenike 1.-3. razreda produženog boravka u sklopu aktivnosti petkom.  Cilj ove aktivnosti je poticati učenike na izražavanje u kojemu su događaji, bića, predmeti, pojave i odnosi prikazani kroz odigrane uloge.
    • Čitaonica pričaonica- za učenike 2. b i c razredu sklopu aktivnosti petkom. Učenike će se upoznavati s raznim vrstama književnih djela te razvijati kreativno izražavanje pri interpretaciji književnog djela.
    • Kreativna radionica- za učenike 1.-4. razreda produženog boravka u sklopu aktivnosti petkom. Cilj je osposobiti i poticati učenike na kreativno izražavanje pri izradi različitih predmeta od različitih materijala.
  • ''English corner''- za učenike 1., 2. i 3. razreda produženog boravka u sklopu aktivnosti petkom. Cilj je aktivno korištenje engleskog jezika u pjesmama, dramatizacijama i igrama.
  • Medijska kultura- za učenike 1.-3. razreda produženog boravka u sklopu aktivnosti petkom .  Cilj je razvijanje medijske kulture te korištenje medija u svakodnevnom životu
  • Sportsko plesna skupina PB-a - kroz igru zadovoljiti potrebu učenika za plesom i kretanjem te  tako doprinijeti razvoju svih antropoloških obilježja
  • Pričam ti priču – 2.bc skupina PB-a - učiteljica će svaki dan čitati učenicima razne knjige, a učenici će voditi dnevnik čitanja
  • Adventske večeri- za učenike 1.-8. razreda
  • Mini projekt- „Što je nasilje?“ - za učenike 7. razreda. Cilj je prepoznati nasilničko ponašanje.
  • Otpad nije smeće“- za učenike 6. razreda. Učenici će prikupljati baterije i druge vrste otpada.
  • Međunarodni projekt 4. a razreda - Pokusi su nova fora -  putem Etwinning portala učenicima će se približiti znanstveni sadržaji primjereni njihovoj dobi
  • Svaki tjedan zadatak jedan – 1. razredi PB-a – u cilju razvijanja radnih navika, kreativnosti i kompetencija učenicima će biti ponuđeni različiti modeli zadataka
  • Upoznaj svoje naselje- 1. razredi PB-a – učenici će s učiteljicama obilaziti i posjećivati bližu okolicu škole i doma, te na taj način način upoznavati mjesto u kojem žive.
  • Kulturno – povijesne znamenitosti moga zavičaja- 3.c razred – posjećivanjem raznih ustanova kod učenika će se razvijati interes i želja za  očuvanjem  kulturno- povijesne  baštine zavičaja
  • Vremeplov- 3. razredi PB-a – prikupljanjem i istaraživanjem raznih materijala učenici će uočavati promjene koje nastaju prolaskom vremena i razvojem društva
  • Hokus pokus – 3. razredi PB-a – znanstvenim sadržajima i izvođenjem pokusa učenicima će se omogućiti upoznavanje i shvaćanje osnovnih zakonitosti i procesa koji vladaju u prirodi
  • Cvjetnjak- 3. razredi PB-a – uređivanjem postojećih nasada te uzgojem novih, osvijestiti kod učenika bitnost uređenja i održavanja okoliša
  • Živim zdravo- učenje bez zidova – zbog potrebe i želje djece da borave na otovorenom učenici će neposrednim radom u prirodi stjecati znanja i osvješćivati vezu između čovjeka i prirode
  • Najsportaš Tesle - za učenike 5.-8. razreda. Cilj je razviti svijest o važnosti tjelesnog vježbanja i unaprjeđenje zdravlja kroz sportske aktivnosti. Poticati interes za sport, poticati interes za sudjelovanje na natjecanjima, primjereno ponašanje i aktivnost na satu TZK-e, poticati redovito nošenje sportske opreme, učiti pravila pojedinog sporta te fair play igru što podrazumijeva poštivanje pravila igre, protivnika te primjereno sportsko ponašanje na terenu.
  • Međurazredna sportska natjecanja
  • Međuškolska sportska natjecanja (Školski sportski klub)

> Projekti