BRBLJAONICA

Autor: Marko Kozina, 13. 7. 2011.

RODITELJAONICA?!

U ovoj školskoj godini započeli smo sa projektom pod nazivom

Brbljaonica za uspješno roditeljstvo  ili Kako postati bolji roditelj?

Namjera nam je bila okupiti roditelje učenika naše škole, prvih i drugih razreda, kojima smo na ovaj način dali priliku da: progovore o svojim doživljajima i iskustvu, da osvijeste svoje postupke i kvalitetu odnosa s djecom; razviju, odnosno povećaju svoje roditeljske kompetencije. Budući da je roditeljska uloga jedna od najzahtjevnijih u životu, željeli smo kroz 90-tak minuta radioničarskog rada, ohrabrivanjem i poticanjem roditelja na otvorenu komunikaciju i aktivnim uključivanjem na dobrovoljnoj bazi, kroz zabavu i druženje, pružiti pomoć i podršku, te odgovoriti na neka pitanja kako bi im istovremeno omogućili znanja za lakše, kvalitetnije i uspješnije roditeljstvo i razvoj  potencijala djeteta do maksimuma.

Tijekom godine održane su 4 brbljaonice sa sljedećom tematikom:

1. Komunikacija
  2. Stilovi roditeljstva
  3. Slika o sebi; samopoštovanje i samopouzdanje
  4. Kako provesti slobodno vrijeme sa svojim djetetom? (zajednička radionica s djecom)

Donosimo samo neke komentare (sugestije,kritike, prijedloge, pohvale, poruke) evaluacije kojom smo željeli vrednovati naš rad:

• „Svaka čast, odlično organizirano! Polazio bih ponovno.“
  • „Samo tako nastavite!Pohvale svim nastavnicima!“
  • „Hvala, odlično sam se provela i upoznala roditelje koje inače sigurno ne bih.Nadam se da se vidimo i sljedeće školske godine“
  • „Druženja bih  se trebala nastaviti jer su nam savjeti Vaši i savjeti roditelja pomogla u komunikaciji s djecom. Predavanja su bila jasna, primjerena svakom profilu roditelja.“
  • „Hvala Vam što postojite i što ste meni osobno pomogli. Iako dosta toga znam Vi ste bili tu da me podsjetite da sam samo dijete. Nastavite s tim programom. Neka učiteljice kažu na roditeljskom sastanku ili informacijama i drugim roditeljima.“
  • „Odlično obavljen posao. Zaista velika pomoć u nekim pogledima odgoja i pomoći djetetu, a ujedno i lijepo druženje. Bilo bi lijepo da se nastavi i iduće godine.“
  • „Vrlo ugodno druženje.“
  • „Ideja o ovim roditeljaonicama je više nego izvanredna.“ Nadamo se ovakvim susretima i dogodine.“
  • „Molim Vas da nastavite s radionicama jer su iznimno pomogle u učenju novih odgojnih metoda, ohrabrivanju roditelja u problemima (vidimo da svi imaju teškoća), ali možda najvažnije-u upoznavanju roditelja i povezivanju sa vama-puno je više razumijevanja i topline među roditeljima i postajemo gotovo prijatelji uz rast naše djece. Sve pohvale zamisli i učiteljicama.“

Zahvaljujemo se svim mamama i tatama na sudjelovanju i nadamo još većem odazivu dogodine!

Voditeljice:

Ivanka Ivančić, dipl.učiteljica

Andreja Kosorčić, dipl.učiteljica

Romana Malešević, dipl.učiteljica

Lidija Paleka, dipl.učiteljica

Maja Lisska, pedagoginja škole

• fotografije dostupne u našoj foto galeriji