DAN ŠKOLE 2023.

Autor: Ana Lončarić, 11. 4. 2023.

Ove smo školske godine, Dan škole proslavili malo ranije nego inače, 9.ožujka 2023. godine.

Svečanu priredbu za sve goste pripremili su učenici i učenice naše škole sa svojim učiteljima u školskoj dvorani.

Voditelji, Paula i Matej, iz izvannastavne skupine Djeca čitaju djeci, vodili su nas kroz program uz mentorstvo učiteljice Željane Đevenice.

Na početku je sve prisutne pozdravila ravnateljica Ana Romana Reščić.

Dramska skupina 7. razreda izvela je predstavu pod nazivom, Glas Newtona, a Zbor je izveo pjesmu Čujem ritam. Voditeljica Dramske grupe je učiteljica Jasminka Možgon Jarić, a voditelj Zbora je učitelj David Duvnjak.

Četiri čarobne riječi je naslov zajedničke točke kojom su nas počastili učenici i učenice prvih i drugih razreda. Dramsko – recitatorska skupina koju vodi učiteljica Lidija Paleka poučila nas je kada i kako koristimo čarobne riječi, a Mali zbor  je pod vodstvom učiteljice Marijane Kovačić pjevao pjesmu Četiri čarobne riječi.

Plesna skupina 2. a razreda, pod vodstvom učiteljice Romane Malešević, zaplesala je uz pjesmu Levitation.

Običaje našeg divnog Hrvatskog zagorja, prikazala je Povijesno – dramska skupina s voditeljicom, učiteljicom Dubravkom Zavrtnik, u predstavi Čudo Zagorja.

Za izgled pozornice se i ovaj puta pobrinula naša učiteljica Tamara Štambuk. Zvuk je nadgledao učitelj David Duvnjak, a svjetlo knjižničar Luka Wintersteiger. Da bi se sve planirano i ostvarilo, program su koordinirali učiteljica Marijana Kovačić i knjižničar Luka Wintersteiger.

Na kraju naše priredbe,  prisjetili smo se Himne naše škole te zajedno s malim zborom zapjevali:

“Na samom kraju, Zagreba grada,

mirna i zelena oaza je sklada.

Lijepo je živjet’ u malenom Prečkom

Provoditi dane u životu đačkom….

Naša je škola kao saće meda,

Đačke zavrzlame ona raspreda.

Krasi je ime hrvatskog velikana

Nikole Tesle od prvog dana!”

Marijana Kovačić