BOŽIĆNA PRIREDBA 2022.

Autor: Ana Lončarić, 5. 1. 2023.

Božićna priredba, 23.12.2022. stavila je posljednji dragulj u kruni događanja ovog prosinca u našoj školi.

Nakon par mjeseci uvježbavanja svojih točaka, djeca su imala priliku pokazati svojim roditeljima, bakama i djedovima, učiteljicama i učiteljima te svojim prijateljima i prijateljicama što su naučili i usvojili na svojim izvanškolskim aktivnostima.

Kao članovi izvannastavne skupine Djeca čitaju djeci, voditelji, Iva Hoborka i Toma  Karin  pozdravili su na početku sve prisutne te nas vodili kroz program Božićne priredbe uz mentorstvo učiteljice Željane Đevenice.

Mali zbor, kojeg čine učenice i učenici prvih i drugih razreda s voditeljicom učiteljicom Marijanom Kovačić, otpjevali su pjesme “Spavaj, mali Božiću” i “Pahuljice”. Pjesme su upotpunili svojim pokretima uz glazbu te solistima koji su prvi puta izvodili svoje solo dionice.

Dramsko – recitatorska skupina, u kojoj su učenici prvih razreda, prikazali su nam kako su u šumi pomogli malom zeki, u svojem dramskom prikazu pod nazivom “Promrzli zeko”. Učenice i učenike je uvježbala učiteljica Lidija Paleka.

Plesna skupina 3. a razreda, uz mentorstvo učiteljice Željane Đevenice, nas je razveselila svojom koreografijom na pjesmu “All I want for Christmas”.

U dašak prošlih vremena i života na bečkom dvoru , plešući valcer, odveli su nas učenici 3.d razreda uz vodstvo svoje učiteljice Ankice Hoborka.

Dramsko – plesnom izvedbom točke “Every day is Christmas”, učenice  4. d razreda, sa svojom učiteljicom Vedranom Madunović Vugrić, podsjetili su nas na prave vrijednosti Božića.

Zbor učenika viših razreda, uz vodstvo i pratnju klavira učitelja Davida Duvnjaka, uputio nam je čestitku svojom pjesmom “Sretan Božić”.

Mali čuvari tradicije, naši folkloraši, učenici trećih i četvrtih razreda, pod vodstvom učiteljica Marije Marić i Ljube Grahovac, svojom točkom “Božićni prikaz” oduševili su nas pjevanjem i plesom u narodnim nošnjama  uz pratnja harmonike.

Na samom kraju, ravnateljica  Romana Ana Reščić u kratkom je govoru pohvalila sve sudionike Božićne priredbe. Poručila je da nas svjetlost nadolazećih blagdana, ljubav i nada vode u danima koji slijede te zaželjela sretan Božić i uspješnu 2023. godinu.

Da bi što bolje uživali u svemu pripremljenom, za zvuk na priredbi pobrinuo se učitelj David Duvnjak. Kulise  su  osmislile i izradile učiteljice Tamara Štambuk i Anita Katarina Šutalo. Za svjetlo se pobrinuo knjižničar Luka Wintersteiger.

Koordinatori cijele priredbe su bili učiteljica Marijana Kovačić i knjižničar Luka Wintersteiger.

U prezentaciji pogledajte fotografije kojima je ove trenutke zabilježio tata Ivan Guina.

BOŽIĆNA PRIREDBA PREZENTACIJA
Veselimo se našoj sljedećoj priredbi i prepunoj dvorani naše Škole!!

Marijana Kovačić