U drugom polugodištu odigrali smo naš tradicionalni turnir Najsportaš Tesle. Sudjelovali su svi viši razredi koji su trebali predložiti po dva učenika i dvije učenice iz svoga razreda koji su se natjecali u četiri kategorije: Najsportašica Tesle 5. i 6. razreda, Najsportaš tesle 5. i 6. razreda, Najsportašica Tesle 7. i 8. razreda i Najsportaš Tesle 7. i 8. razreda.
Pri izboru kandidata za Najsportaša Tesle učenici su trebali obratiti pozornost na zadane kriterije i po njima birati učenike koji ih zadovoljavaju. Neki od kriterija su: da učenik redovito vježba na satu TZK, da redovito nosi opremu, da poštuje fair play, da poštuje svog i protivničkog igrača, da poštuje dogovorena pravila ponašanja da ima korektan odnos prema učenicima i učiteljima itd.
Prijavilo se 56 učenika, 28 djevojčica i 28 dječaka.
Učenici su se natjecali u sedam disciplina, podijeljenih u četiri motoričke sposobnosti: preciznost, eksplozivnost, brzina i agilnost.
Discipline su: -slobodna bacanja u košarci, -sedmerac u rukometu, -jedanaesterac u nogometu, -skok u dalj s mjesta, -preskakivanje vijače s međuposkokom u 15 sekundi, -vršno odbijanje lopte iznad glave u 30 sekundi i poligon prepreka.
Nakon tri mjeseca znoja, truda i rada, došli smo do kraja natjecanja.
Dobili smo Najsportašicu i Najsportaša Tesle za školsku godinu 2025./26.
Najsportašica Tesle 5. i 6. razreda je: L. N. učenica 5. razreda.
Najsportaš Tesle 5. i 6. razreda je: A. P. učenik 6. razreda.
Najsportašica Tesle 7. i 8. razreda je: I. K. učenica 7. razreda.
Najsportaš Tesle 7. i 8. razreda je: V. B. učenik 8. razreda.
Čestitamo i zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju i svim ostalim učenicima koji su pomagali i navijali za svoje predstavnike.
Voditelji: Matija Vidaković, mag. cin. i Nives Šprajc, prof. TZK