Šestaši na izložbi Katarina Velika u Klovićevim dvorima

Autor: Administrator , 12. 6. 2018.

U srijedu 6. lipnja 2018. godine šestaši sa svojim razrednicama Petrom Šelebaj, Anđelom Pavić Mišurom, Jasminkom Možgon Jarić, a u organizaciji profesorice povijesti Dubravke Zavrtnik proveli su izvanučioničku nastavu povijesti posjetivši izložbu u Klovićevim dvorima, Katarina Velika, carica svih Rusa. Izložba je dugo pripremana i vrlo rijetko izlazi iz Rusije pa je velika čast Hrvatskoj i Zagrebu što je imamo te smo je morali posjetiti. To je također jedna od najskupljih i najvrjednijih izložbi koju je Zagreb i Hrvatska imala u posljednjih nekoliko desetljeća.

Kao i svaki put, učenici su na nastavi povijesti proučavali život i rad Katarine Velike te su na izložbu došli dobro pripremljeni. Uživali su u izlošcima postava izložbe i u vodstvu koje je bilo prilagođeno njihovom uzrastu tako da su sve izvrsno razumjeli i nadogradili već postojeća znanja. Nastava u Klovićevim dvorima jest priprema za gradivo povijesti koje ih čeka na početku sedmoga razreda. Također su sudjelovali u nagradnoj igri, a nagrada je vrlo vrijedna narukvica izrađena prema motivima Katarinina nakita. Možda netko od naših šestaša bude sretnik i dobije nagradu!

Nakon izložbe obišli smo Gorni grad i od učenika i profesorice Zavrtnik čuli našto o Hrvatskom saboru i Vladi te o crkvi svetog Marka i Kamenitim vratima. Sva izlaganja su učenici unaprijed pripremili pod vodstvom profesorice povijesti. Time smo zaokružili izvanučioničku nastavu hrvatskoga jezika i povijesti. Naime, u jednom od prethodnih ovogodišnjih izlazaka iz škole, posjetili smo i proučili važne lokalitete Donjega grada, o čemu smo već pisali.

Nastavu smo začinili slobodnim vremenom i gastronomskim užitcima. Uopće ne treba naglašavati da su naši šestaši bili dobri, poslušni, uzorni i jako smo ponosni na njih.

Svakako želimo zahvaliti  i roditeljima što podržavaju i financiraju naše izlete, ulažu u svoju djecu što je već urodilo plodom.

Počeli smo planirati izvanučionički rad sljedeće školske godine i jako se tome veselimo. O svemu ćemo vas obavještavati putem web stranice škole. Pratite nas i dalje i opraštamo se do jeseni kad pripremamo nove kulturne i znanstvene poslastice.