DANI HRVATSKOGA JEZIKA I 50. OBLJETNICA „DEKLARACIJE O NAZIVU I POLOŽAJU HRVATSKOGA KNJIŽEVNOG JEZIKA“
Autor: Administrator , 1. 3. 2017.

Dane hrvatskoga jezika i 50. obljetnicu donošenja „Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika“ 6.a i 6.b razred obilježili su vrlo svečano. Sa svojim razrednicama i profesoricom hrvatskog jezika Mirjanom Miljković 14. ožujka 2017.  posjetili su Društvo hrvatskih književnika i Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti te su sudjelovali u književnom susretu s omiljenom književnicom i profesoricom hrvatskoga jezika Jasminkom Tihi-Stepanić. Više detalja pročitajte pod opširnije.

Dane hrvatskoga jezika i 50. obljetnicu donošenja „Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika“ 6.a i 6.b razred obilježili su vrlo svečano. Sa svojim razrednicama i profesoricom hrvatskog jezika Mirjanom Miljković 14. ožujka 2017. prvo su posjetili Društvo hrvatskih književnika, gdje ih je dočekao književnik Hrvoje Kovačević i upoznao s poviješću Društva, a zatim su sudjelovali u književnom susretu s omiljenom književnicom i profesoricom hrvatskoga jezika Jasminkom Tihi-Stepanić, autoricom niza uspješnica, poput „Imaš fejs?“, „Bacit ću ti kompjutor kroz prozor“, „Moja neprijateljica Ana“ i „Baš kao Harry Potter“. S obzirom na to da su učenici pročitali ove knjige za lektiru, razgovor je bio zanimljiv i dinamičan.

Poslije su posjetili Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti i vidjeli originalnu Baščansku ploču. U Akademijinoj čitaonici pogledali su izložbu o Faustu Vrančiću, izumitelju i jezikoslovcu, autoru prvoga hrvatskog  tiskanog rječnika, objavljenog 1595. godine. Sudjelovanjem u  interaktivnoj kompjutorskoj igri o znamenitom izumitelju i rječničaru učenici su upotpunili svoje znanje.