Savjetovalište za sretno i uspješnije roditeljstvo: „Kako pomoći klincima da si sami pomognu?“
Autor: Administrator , 27. 2. 2017.

U organizacija Plavog telefona i OŠ N. Tesla je održano 12 radionica/susreta s roditeljima u prostorima naše škole u vremenu od 17:30 do 19:00 sati na tjednoj bazi. Svaki roditelj je dobio brošuru Škola za uspješnije roditeljstvo.

Roditelji su dobili odgovor na puno pitanja: „Jesam li dobar roditelj?“, "Postoji li uopće recept za uspješno roditeljstvo?"... Gotov recept ili formula zasigurno ne postoje. Svako dijete, kao i svaki roditelj, jedinka je za sebe, sa svojim osobinama, temperamentom, navikama, željama, zahtjevima. Prema tome, ne postoji „pravi način“ kako odgajati djecu, kao što ne postoji niti savršen roditelj. Ali ima načina kako da odgoj bude lakši i uspješniji.

Neke od osobina uspješnih roditelja su: pozitivna slika o sebi, prilagodljivost, strpljivost. Uspješan roditelj pruža pozitivan model svojoj djeci, rado uči nove odgojne vještine i znanja te uživa u roditeljstvu.

Sudjelovanje u programu je bilo dobrovoljno, a koje su dobrobiti roditelji stekli pročitajte pod opširnije.

Hvala Udruzi Plavi telefon na suradnji i trudu.

• pomaže se roditeljima da spremno dočekaju probleme odrastanja,
  • pomaže se roditeljima da pronađu rješenje za probleme s kojima su se već suočili,
  • pomaže se u razrješenju dilema koje se odnose na pristup u pojedinim aspektima roditeljske uloge,
  • pomaže se u razrješavanju sukoba u obitelji,