Veseli blagdan sv. Nikole na satu makedonskog jezika
Autor: Administrator , 7. 11. 2016.

Ovogodišnji blagdan sv. Nikole bio je osobito radostan za nas učenike koji pohađamo nastavu makedonskog jezika. Vijeće makedonske nacionalne manjine grada Zagreba sve nas je iznenadilo darovima, slatkišima i knjigama.

Više o događaju pročitajte pod opširnije ili u rubrici Makedonski jeziik.

Nekoliko članica Vijeća došlo je na sat makedonskog jezika u subotu 3. prosinca i uvjerilo se koliko truda ulažemo da naučimo osnove makedonskog jezika i pisma. Darivale su nas slatkim poklonima, a svaki je učenik dobio dvojezično izdanje slikovnice Siljan Roda, makedonske narodne pripovijetke koju je prepričao poznati makedonski književnik i folklorist Marko Cepenkov i ilustrirala Željka Tkalčec.

Učenici su izveli pjesmu Za site deca i tako članicama Vijeća izrazili zahvalnost i pokazali što su dosad svladali uz pomoć svoje učiteljice Despine Belčovske Velinske. Hvala Vijeću makedonske nacionalne manjine grada Zagreba na prekrasnim darovima i iznenađenju što su nam pripremili za blagdan svetog Nikole, sveca, biskupa i zaštitnika djece i pomoraca. U Makedoniji postoji gradić Sveti Nikole, također nazvan po tom poznatom kršćanskom svecu.

Lea